top of page

Valik Inseneriteenused OÜ poolt tehtud töödest

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi õueala asfaldimängud

2017 aasta sügisel valmisid Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi õueala asfaldil paiknevad mänguplatsid ja maja ümber paiknev terviklik sportimisrada. Kooli asfaldimängud on suurim omataoline terviklik kompleks Eestis ja piirkonnas. Asfaldimängud on toodetud täielikult tellija-projekteerija jooniste järgi. Asfaldimängud tootis valdkonna tipptootja Thermmark Ltd (UK), kelle esindajaks Eestis on MUUW Estonia OÜ. Kooli õueala projekteeris Tallinna Keskkonnaamet. Tellijaks oli Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium ja Tallinna Keskkonnaamet.

Filmimuuseumi "punase vaiba" ehitustööd

Sel 2017 aasta suvel valmis Eesti üks mastaap-semaid  ja terviklikumaid muuseumide välialasid värskelt rajatud Eesti Filmimuuseumi hoonete kõrvale (Orlovi Lossi õuealal). Maastikuarhitektid Lootusprojekt OÜ (Kersti Lootus) juhtimisel kujundasid õueala unikaalse Eesti ajaloo ja filmitemaatikaga, mille üheks pärliks on Playtop käigutee (tarnija MUUW Estonia OÜ) - rambivalgusesse jääv filmistaaride allee "punane vaip". Mastaapne "punane vaip" saab alguse peavärava lähedalt Orlovi lossi eest ning viib Filmimuuseumi peatreppideni. Treppidel paiknevad samast punasest  Playtop kummist eritellimuspingid. Filmimuuseumi õuealale jääb ka suur ja ka lennukitelt vaadeldav Eesti kaarti, kus linnad on ühendatud magistraalidega (rohelised käiguteed), ja ka Pärnu ning Emajõgi on kujundatud (helesinine katend). Ehitustööde tellijaks oli OMA Ehitaja AS.

Ajaloomuuseum / Orlovi Lossi liutoru ehitustööd

Samaaegselt Filmimuuseumi ehitustöödega renoveeriti ka Ajaloomuuseum, mis paikneb ajaloolises Orlovi Lossis. Arhitektid KOKO'st koostöös B152'ga sobitasid modernse roostevabast terasest liutoru ajaloolisesse saali, mis ühendab ruumi teise korruse rõdu ja esimest korrust. Spetsiaalselt ruumi oludele disainitud ja Saksamaal toodetud liutoru on elegantne ja minimalistlik. Arhitekte nõustasid ja toru tarnisid MUUW Estonia OÜ ja Inseneriteenused OÜ, liutoru planeeriti KOKO ja B152 arhitektide poolt, disainiti ja toodeti Joseph Gigandega GmbH & Co poolt, ja tellijaks oli OMA Ehitaja AS

Aurora Pargi ehitustööd

2017 aastal valmis regiooni esimene omataoline erakapitalil põhinev rajatud terviklik linnapark.  Pargialale annavad iseloomu ja tegevust eri-disainiga mänguväljak erinevatele vanuserühmadele, terviklik spordiväljak (korvpall, jalgpall) ja Cross-Fit spordinurgake, välilauatennis, istumise- ja grillimisalad peredele. Mänguväljakute-, spordiseadmed ja väikevormid tarnis MUUW Estonia OÜ (mänguväljakud tootjalt HAGS, väljakukatendid Playtopi Nike Grind sarjast, spordiseadmed Agapitolt, pargipingid LarsLaj'lt, muud väikevormid Exteryilt ja Lappsetilt). Pargiala kujundas Eesti üks tuntuimad maastikuarhitektuuri büroosi Kivisilla. Pargi arendajaks oli Endover. Ehitustööde tellijaks oli Metropoli Ehitus.

Sõpruse pst 194a mänguväljaku ehitustööd

2017 aasta kevadel võitis Inseneriteenused OÜ  Sõpruse pst 194a mänguväljaku ehitustööde hanke. Uus ja vastupidav mänguväljak on rohkete mängufunktsioonidega ja esteetilise disainiga,  pakkudes mängulusti nii päris pisikestele kui ka teismelistele. Uudsete mänguelementidena regioonis on kasutatud HAGS DNA ronilat ja Playtop 3D mini-lehmakest. Pargipinkide alused on teostatud esmakordselt Eestis Conica Conipave RA dreeniva käiguteekatendiga. Mänguväljaku- ja pargiseadmed on maailma juhtivalt mänguväljakutootjalt HAGS (Rootsi), kellel on ka pikim paigaldusajalugu Eestis. Turvakatendina on kasutatud Eestis enim kasutatud omataolist keskkonnasõbralikku valatavat kummist Playtop Nike Grind (Flame / tule-leegi värvitoon) ja dreenivat käiguteekatendit Conica Conipave RA. Tooted tarnis MUUW Estonia OÜ. Ehitustööde tellijaks oli Tallinna Keskkonnaamet.

Võru Kesklinna Pargi mänguväljaku ehitustööd

2016 aasta suve lõpul võitis Inseneriteenused OÜ koostöös Atix OÜ'ga Võru Kesklinna Pargi mänguväljaku ehitustööde hanke. Maastikuarhitektibüroo Kivisilla OÜ poolt kujundatud pargialale nähti ette moodsaid Kompani mänguväljakuseadmeid koos mitmevärvilise graafikaga Playtop Safer Sufacing turvakatendeid. Alasse tarniti mänguväljakuseadmetest suur ja arendav kaljuronimiselement, batuut ja väga populaarne Supernova karussell, mille omanäolisust toetab mitmevärviline graafiline koos kummikatendisse disainitud kolm erinevat keksumängu. Mänguväljaku valmis pea poolteist kuud enne tähtaega, võimaldades lastel nautida veel suveaega uuel mänguväljakul. Katendid ja seadmed tarnis Inseneriteenused OÜ'le Atix OÜ ja MUUW Estonia OÜ. Ehitustööde tellijaks oli Võru Linnavalitsus.

Saani tänava kortermajade laste-, spordi- ja pargiala ehitustööd

2016 aastal tegime koostööd YIT Ehitus AS'ga, kes rajas Saani tänavale modernsete kortermajade kompleksi tervikliku elukeskkonnaga. Välialadele tarnisime koostöös MUUW Estonia OÜ'ga HAGS mänguväljaku- ja pargitooted ja Taani tootja Norwell välispordiseadmed. Mänguväljaku turvakatendina paigaldati Eestis enimpaigaldatud omataoline keskkonnasõbralik taastöödeldud kummist Playtop Nike Grind valatav katend. Koostööd tehti ka teiste tarnijatega.   

Lasteaed Tallinnas, lasteala ehitustööd

2016 aasta suvel ehitasime koostöös MUUW Estonia OÜ'ga lasteaia mänguväljaku Tallinnas. MUUW Estonia OÜ tarnis kvaliteetsed Rootsi tootja HAGS mänguväljakute seadmed ning Playtop Nike Grind ja Playtop Safer Surfacing valatavad kummikatendid. Mänguväljak sai uudse HAGS Unimini Hally multifunktsionaalse mängukompleksi, liivamängualad ja 12x16m liivakasti. Turvaalad kaeti täies ulatuses Playtop kummikatenditega, s.h paigaldati kummikatendid reljeefidele​​. Tegemist on tõenäoliselt Eesti esimese omataolise lahendusega, kus turvakatendites kasutati suurel hulgal erinevaid värvitoone ja mustreid Playtop Nike Grind ja Playtop Safer Surfacing sarjast, kogu mänguväljaku ulatuses. Värvikirev lasteala laiendab olulisel määral mänguväljakul mängimise võimalusi, lapsed ja hooviala jäävad puhtaks ja mänguväljak on kasutatav praktiliselt iga ilmaga. Turvala disaini tegi MUUW Estonia OÜ.

Tallinna Teaduspark Tehnopol Aatomiku Lastehoid lasteala ehi-tustööd

2016 aasta suvel täiendati ja renoveeriti Tallinna Teaduspark Tehnopol ​Aatomiku Lastehoiu mänguväljakut. Alasse paigaldati kompaktne ja multifunktsionaalne HAGS Hally mängukompleks. Rootsi tootja HAGS rekreatsioonialatooted on üle maailma tuntud, kui äärmiselt vastupidavatena ja turvalistena. Seadmed tarnis HAGS esindaja Eestis MUUW Estonia OÜ

Paldiski Keskväljaku mänguväljaku Playtop Nike Grind katendite paigaldus

Koostöös MUUW Estonia OÜ'ga paigaldas Inseneriteenused OÜ Paldiski tänasele kõige populaarsemale mänguväljakule keskkonnasõbralikud ja taastöödeldud kummist Playtop Nike Grind turvakatendid.

Projektis osalesid MUUW Estonia OÜ, Terrat AS, Atix OÜ. Mänguväljak avati juulis 2016.

Narva Noorte Meremeeste Klubi välispordiväljaku ehitus

2016 aastal täienes Narva linna avalik ruum  modernse ja tervikliku välispordiväljakuga. Koostöös Pärnu REV OÜ'ga, kes renoveeris hoone ja territooriumi, MUUW Estonia OÜ ja SportService OÜ'ga, kes tarnisid uue põlvkonna Norwell'i välifitnessiseadmete komplekti ja kompaktse korvpalliväljaku, ehitustööd. Spordiväljak asub Narva Noorte Meremeeste Klubi, aadressil Viru 18 Narva, õuealal. 

Tallinna Teletorni laste planetaarium-väliõppeklass-ronimiskompleksi ehitustööd

2016 kevadel täiendas Tallinna Teletorn oma õueala, kuhu ehitati Inseneriteenused OÜ poolt uudne ning kogu Läänemere regioonis unikaalne planetaarium-väliõppeklass-ronimiskompleks. Lastel on nüüd võimalik läbi mängu õppida tähtkujusid ja konstellatsioone - planetaariumi all olles on võimalik vaadata tähistaevast - kogu seadme ulatuses on harivad viited kosmosele ja päikesesüsteemile, viia läbi õppetunde ja istuda varju all, või siis ronida põnevalt kogu planetaariumi katuse ja külgede ulatuses.
Planetaariumi tarnis MUUW Estonia OÜ.

TransferWise mänguväljaku ehitus

Üleilmselt tuntud Eesti start-up TransferWise on teada kui ettevõtte, kes hoolib oma töötajatest. 2016 aastal otsustati rajada nende Eesti peakontori õuealale kompaktne mänguväljak, kus lapsed saavad turvaliselt mängida.

Inseneriteenused OÜ ehitas koostöös MUUW Estonia OÜ'ga lasteala, kuhu paigaldati HAGS Unimini väikelaste mänguväljakuelement, liivakast ja Extery pink. Turvakatendiks paigaldati loodussõbraliku Playtop Nike Grind Flame taaskasutatud kummist EPDM katend. Mänguala piirab aed, et lastevanematel oleks mugavam oma võsukeste järele vaadata.

Kanutiaia Playtop Nike Grind käiguteede ehitus

Kanutiaed on olnud läbi aegade populaarne noorte kohtumispaik. 2016 aastal renoveeriti ja täiendati noorteala. Paigaldati rularambid, istepingid, ehitati välja uued liikumisalad, s.h Playtop Nike Grind katendisüsteemil baseeruvad käiguteed.

Alal kasutati loodusliku ilmega omanäolist liivakarva kummisegu. Playtop katendid tarnis MUUW Estonia OÜ.

Kohtla Järve Rahvapargi spordiala ehitus

Kohtla Järvel renoveeriti mastaapne Rahvapark, mille ühe osana loodi avalikuks kasutamiseks kompaktne välispordiseadmete ala. Funktsionaalsed ja väga hea disainiga Norwelli välifitnessiseadmed tarnis MUUW Estonia OÜ. 

Annelinna PRISMA Peremarketi (Tartu) lasteala projekteerimis- ja ehitustööd

2015 aasta sügisel projekteeris ja ehitas Inseneriteenused OÜ esimese omataolise tervikliku lasteala Eesti kaubanduskeskuses. Uudse väljanägemisega lasteala on täidetud nii klassikalise õueala mänguväljakuseadmetega kui ka unikaalse suure 3D-kaheksajalaga Playtop 3D-sarjast. Laste mängualal on katendina kombineeritud keskkonnasõbralik Playtop Nike Grind kummikatend koos kvaliteetse kunstmuruga.
Prisma Peremarketi mänguala on avatud kaubanduskeskuse avamisaegadel ning on kasutamiseks tasuta.

Muuseumi lasteala atraktsioonid Rootsi

Koostöös Museko'ga tootsime erikujulised lasteala atraktsioonid, mis läksid paika Rootsi muuseumidesse. Erikujulised vormid kaeti Playtop Safer Surfacing katenditega. Katendimaterjalid tarnis MUUW Estonia OÜ.

MUUUV Mängumaa  ehitustööd

MUUUV Mängumaa ehitustööd on olnud üks keerulisemaid väljakutseid lasteala sisemaastiku tehnilise lahenduse loomisel. Sisemaastiku rajamisel kasutati spetsiifilist oskusteavet siseruumi sobiliku Playtop Nike Grind katendi tarnija MUUW Estonia OÜ koostööpartneritelt Hollandist. Reljeefi katendi-lahendus on terviksertifitseeritud ja testitud ning vastab nõutud tulekindlusklassile.

MUUUV Mängumaa lasteala lahendus on atraktiivne ja unikaalne kogu regioonis ning on osutunud äärmiselt populaarseks laste sünnipäevade pidamise kohaks.

Viimsis asuva MUUUV Mängumaa keskuse ehitas Nordecon AS. Siseruumi disainlahenduse projekteerisid Tallinna Kaubamaja AS arhitektid.
MUUUV Mängumaa avati 2015 suvel.

Paasiku pereväljaku ehitustööd

​​Inseneriteenused OÜ koostöös tuntud Lõuna-Eesti teedeehitajaga Tavt OÜ õnnestus võita 2015-ndal aastal Eesti viimaste aastate suurima pereväljaku ehitushange - Paasiku pereväljaku ehitustööd. Koostöös valdkonna tipptarnijatega MUUW Estonia OÜ'ga (Playtop turvakatendite ja Norwell spordiseadmete esindaja Eestis), Atix OÜ (Kompani esindaja), Tiptiptap OÜ'ga ja ka Fixman Eesti OÜ'ga (Lappseti esindaja) valmis omanäoline ja tõeliselt atraktiivne õueala kogu perele.

Ala teeb unikaalseks kõrgekvaliteetsed ja hea disainiga Norwelli roostevabast terasest spordiseadmed, Playtop Nike Grind loodussõbralikud turvakatendid, Kompani mänguväljakuseadmed. Täiendust annavad ka Lappseti tasakaaluelement ja Tiptiptapi väikelaste element.

Rekreatsiooniala projekteeris oma valdkonna tipptegija Arhitektuuribüroo Järve & Tuulik OÜ.

Pärnu Rohelise tänava pargi projekteerimise- ja ehitustööd

​​Inseneriteenused OÜ koostöös tarnijatega MUUW Estonia OÜ'ga (Playtop esindaja), Fixman Eesti OÜ'ga (Lappseti esindaja) ja Yessport OÜ'ga valmis 2015 kevadel Pärnu uusim rekreatsiooniala. Inseneriteenused OÜ projekti järgi ehitatud lahendus näeb ette tegevusi kõikidele vanuserühmadele. Laste alade funktsionaalsuse valikul lähtuti klassikalisest mängust kuid ka uudsete elementide võimalusest. Lisaks klassikalisele Lappseti mänguvälljakuseadmetele leiab on paigaldatud parki uudsed Playtop 3D-element. Turvaalade kattematerjalina on kasutatud Eestis enimpaigaldatud omataolist valatavat taastöödeldud kummist keskkonna- ja lastesõbraliku Playtop Nike Grind katendeid kuid ka puiduhaket.

Ainsa suurema mänguväljakuna piirkonnas on ala selle avamisest saati aktiivselt kasutusel.

Politseiaia pargi (Hiltoni hotelli park) projekteerimise- ja ehitustööd

​​Inseneriteenused OÜ koostöös M. Pressi Arhitektuuribüroo OÜ'ga kujundas, projekteeris, tarnis seadmed ja ehitas Tallinna kesklinna elanike seas populaarse Politseiaia Pargi (Hiltoni hotelli park) lasteala. Koostöös erinevate tarnijatega lastealale on paigaldatud Lappseti metallist mänguatraktsioonid ronilast kiikedeni, uudsed ja laste seas populaarsed Playtop 3D-loom ja keskkonnasõbralikud Playtop Nike Grind valatava turvakatendid.

Tallinna Teletorni mänguväljaku ehitus ja eritööd I etapp

​​Inseneriteenused OÜ koostöös ehitusfirma Destro OÜ'ga, tarnijatega MUUW Estonia OÜ'ga (Playtop esindaja), Fixman Eesti OÜ'ga (Lappseti esindaja) ja Atix OÜ'ga (Kompani esindaja) käte all valmis Eesti ja regiooni üks modernsemaid mänguväljakualasid. Tallinna Teletorni koostöös Kersti Lootuse juhitava Lootusprojekt OÜ sulest om valminud Teletorni õueala I etapi mänguväljaku idee. Lahendus on unikaalne nii seadmete valikult kui disainilt. Mänguväljak sisaldab maailmas teist omataolist digitaalset mänguväljakuseadet - Playtop Street I-Ufo, kaasaegseid tasakaaluelemente Lappsetilt, ronimisatribuutikat Kompanilt ning keskkonnasäästlikku taaskasutatud kummist Playtop Nike Grind EPDM turvakatendisüsteemi, moodustades tervikliku ja kokku sobiva lahenduse Euroopa ühes moodsaimais ajaveetmiskohas. Mänguväljak valmis 2014 juunis.

Tallinna Lennusadama mänguväljaku laiendus- ja ehitustööd

2008 suvel valmis Tallinna Lennusadama territooriumil unikaalne mänguväljak, mis sisaldab endas nii klassikalisi mänguväljakuseadmeid kui ka mänguväljakuseadmeks kohandatud päris laeva. Mänguväljaku katendiks nähti ette Playtop EPDM kummisüsteemi, mis oma mustri ja reljeefsusega oli tollal uudne lähenemine. 2013. aastal viidi läbi mänguväljakuala laiendus ja värskendus, mis sisaldas endas osade seadmete likvideerimist ja asendamist uutega. Samuti laiendati kummiala EPDM katendiga. Projekti tellijaks oli Eesti Meremuuseum. 

Eramu spordiväljaku uuendustööd

2014 suvel rekonstrueeriti Tabasalus asuva eramu hoovi spordiväljak. Platsile ehitati spordikatendi jaoks aluskonstruktsioon (fiiberbetoonplaat koos vajalike dreenimisavadega), mis kaeti keskkonnasõbraliku ja taastöödeldud kummist Playtop Nike Grind EPDM tartaankatendiga. Spordiväljaku funktsionaalsust tõsteti uue immutatud ja sulfiidiga töödeldud laiast lehiselauast palliseina ehitamisega. Kui enne sai graniitkillustikuga kaetud hoovis visata palli korvi ja veidi toksida ka palli väravasse lüüa, siis nüüd tänu uuele Playtop kummikatendile seda kasutada nii tennisemänguks vastu seina, korvpallimänguks kui ka jalgpalliks. Uus spordiplats on tellijale praktiliselt hooldusvaba.

Kosemetsa 9/11/13 lasteala ehitustööd

2014 suvel Pirita jõe ürgoru vahetus läheduses Kosemetsa tänaval valmis Ehitusfirma Rand & Tuulberg AS poolt kolm modernset ja esinduslikku kortermaja. Kenasse looduskeskkonda sulanduvate kortermajade ette planeeriti kompankte ja hubane ala lastele. Mänguväljakule paigaldati looduskeskonda sobiva Lappset Clover sarja mänguväljakuelemendid. Ehitustööde tellijaks oli Ehitusfirma Rand & Tuulberg AS.

Pärnu ranna mänguala ehitustööd

2014 kevadel viis Pärnu Linnavalitsus läbi rannaala korrastuse ja mänguala laiendus- ja ehitustööd. Üheks osaks oli uute mänguväljakuseadmete ehitustööd. Randa paigaldati Lappseti uudse Flora ja Clover sarja ronilad.

Võru Kubija Tervisespordiväljaku 
ehitustööd

2013 mais valmis Võru Kubija tervisespordi- ja sportlik mänguväljak. Projekt on üks omanäolisemaid ja kompleksseim Eestis, mis võimaldab treenida nii harrastajatel kui ka professionaalidel. Uuenduslik on Lappseti kolme generatsiooni mängu- ja tervisespordiseade, kus päris pisikeselt jagub mängulusti ning eakatel eakohast liikumist. Samuti paigaldati Võru Suusabaasi hoone juurde moodsad Norwelli välifitnessiseadmed. Õueala treeningseadmed paigaldati ka Kubija valgustatud jooksu- ja rulliraja äärde.

Turba parkuuri- ja mänguväljaku ehitustööd

2013 juulis valmis Turba alevikus Harjumaal unikaalne Lappseti parkuuri- ja mänguväljak. Kolmas terviklik parkuuriväljak Eestis, spetsiaalselt disainitud lahendusega seadmestik on Turba laste ja noorte mängu- ja sportliku parkuuriliikumise südameks. Projekt on osutunud paljudele väikevaldadele ja asulatele heaks eeskujuks, kui näide kohaliku omavalitsuse, kolmanda sektori ja ettevõtjate koostööst. Parkuuri- ja mänguväljak valmis Nissi Naisselts MTÜ eestvedamisel ning koostöös mitmete teiste ettevõtetega.

Tartu Annekese mänguväljaku ehitustööd

​​Inseneriteenused OÜ'l ühispakkuja Fixman Eesti OÜ'ga õnnestus võita Tartu igaaastane mänguväljaku rajamishange. Projekti autor on Tajuruum OÜ maastikuarhitekt MSc Terje Ong juhtimisel. Inseneriteenused OÜ poolt lahendati projekti ehituslikud tehnilised küsimused, k.a kummikattelahendus. Kummist turvaala valmimisel tehti koostööd Tartu ettevõtjatega. Mänguväljak on tellijale kindlasti väga hea valik, kuna esteetiliste ja maitsekate seadmete hoolduskulud on väikesed ning ka säravkollane kummist turvakatend (EDPM) on mõeldud kestma pikkadeks aastateks. Projekti tellis Tartu Linnavalitsus.

bottom of page